Spływ Krutynią

location icon

Ruciane-Nida (punkt końcowy spływu), warminsko-mazurskie, Polska

Cena

2 450zł

Dojazd

Własny

Wiek

12 - null lat

Wyżywienie

Tak

+48 6... pokaż numer

Opis

ogolnorekreacyjny

survival

Wyprawa dla młodzieży 12-16 lat. Po raz 23 pisarz, dziennikarz i podróżnik, Krzysztof Petek, organizuje wyprawę dla młodych ludzi. Survivalowa wyprawa uczy samodzielności, odpowiedzialności, zaradności. Prowadzący doskonale porozumiewa się z młodzieżą i udowadnia jej, że można się w życiu świetnie bawić, mieć przyjaciół, odwiedzać niezwykłe miejsca i do rana siedzieć przy ognisku - bez alkoholu czy innych używek, bez krzywdzenia kogokolwiek i łamania norm społecznych. W ciągu 23 lat ponad 2000 młodych ludzi wzięło udział w jego wyprawach i szkoleniach. Krutynia płynie przez rezerwat krajobrazowo-wodno-leśny położony na terenie trzech gmin: Piecki, Mikołajki i Ruciane-Nida. Niemal sto kilometrów niewiarygodnych widoków, niezwykłych obiektów, rozlewisk, jezior, leśniczówek zapomnianych przez Czas. Tym razem część noclegów odbędzie się pod dachem, w stanicach wodnych. Tam zjemy obiad, wykąpiemy się - i pozostanie sporo czasu na szkolenia survivalowe, zwiedzanie pałaców, leśnych uroczysk, stuletnich cmentarzysk i zapomnianych dworów. Nie gwarantujemy cudownej pogody, super wygód i dostępu do Internetu. Za to - jak najbardziej gwarantujemy dobrą zabawę, mądre działanie i wzajemny szacunek. Udział w wyprawie nie wymaga szczególnej kondycji, umiejętności pływania czy manewrowania kajakiem. Wszystkiego, co konieczne, uczestnicy nauczą się podczas wyprawy. Wyprawa ma charakter survivalowy. Poznacie techniki zakładania obozowisk, zdobywania i uzdatniania wody, poruszania się w terenie, maskowania, panowania nad ogniem, przyrządzania posiłków i orientacji w terenie. Poza tym - będziemy się dobrze bawić, siedzieć przy ogniu do świtu, dyskutować, uczyć się pomagać innym i próbować razem zrozumieć świat. Spływ Krutynią nie wymaga szczególnych umiejętności - część nocy uczestnicy spędzą w stanicach wodnych, część w terenie - w namiotach i hamakach.

Lokalizacja

polska

las

jeziora

Adres

Ruciane-Nida (punkt końcowy spływu), warminsko-mazurskie

Dojazd
Własny

Plan wydarzenia

Spotkanie nastąpi w Mrągowie (instruktorzy pojada pociągami z Krakowa, Wrocławia, Warszawy). Obóz kończy się w Rucianem-Nidzie, powrót pociągami - podobnie. Oto plan dzienny: dzień pierwszy Spotkanie w Mrągowie, przejazd do pierwszej bazy dzień drugi Szkolenia terenowe, podstawy survivalu w podróży siedem kolejnych dni - spływ PTTK Sorkwity, dom wakacyjny PTTK Bieńki, pole namiotowe Spychowo, pole namiotowe Zgon, domki Ukta, pole namiotowe Nowy Most, pole namiotowe Ruciane-Nida, domki ​kolejne dwa dni Ruciane-Nida, gry nocne, szkolenia podsumowujące dzień ostatni Zakończenie wyprawy - powrót do domu ​Szczegółowy spis sprzętu uczestnicy otrzymają mailem.

Wyżywienie

Tak

Podczas wyprawy większość posiłków przygotowujemy wspólnie, to część szkolenia survivalu. Nadzoruje to jednak specjalista. Osoby wymagające diety specjalnej (wege, zdrowotna) winny to zgłosić wcześniej - zostanie uwzględnione przy zakupach żywnościowych i ustalaniu jadłospisu.

Dodatkowe informacje

Zniżki :Przy dwójce dzieci - -8% . Biuro Podróży honoruje bon turystyczny i dopłaty zakładu pracy.

Wybierz termin

Długość pobytu
Liczba miejsc

Dostępne terminy

1 miejsce x 12 dni
2 450
Łącznie
2 450 zł
Logo
Partner płatności
Przelewy24 logo