Spływ Krutynią

location icon

Ruciane-Nida (punkt końcowy spływu), Polska

Cena

2 450zł

Wiek

12 - 16 lat

Dojazd

Własny

Wyżywienie

Tak

Miejsce

Ruciane-Nida (punkt końcowy spływu), woj. warminsko-mazurskie

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

+48 664-593-104

Opis

Wyprawa dla młodzieży 12-16 lat. Po raz 23 pisarz, dziennikarz i podróżnik, Krzysztof Petek, organizuje wyprawę dla młodych ludzi. Survivalowa wyprawa uczy samodzielności, odpowiedzialności, zaradności. Prowadzący doskonale porozumiewa się z młodzieżą i udowadnia jej, że można się w życiu świetnie bawić, mieć przyjaciół, odwiedzać niezwykłe miejsca i do rana siedzieć przy ognisku - bez alkoholu czy innych używek, bez krzywdzenia kogokolwiek i łamania norm społecznych. W ciągu 23 lat ponad 2000 młodych ludzi wzięło udział w jego wyprawach i szkoleniach. Krutynia płynie przez rezerwat krajobrazowo-wodno-leśny położony na terenie trzech gmin: Piecki, Mikołajki i Ruciane-Nida. Niemal sto kilometrów niewiarygodnych widoków, niezwykłych obiektów, rozlewisk, jezior, leśniczówek zapomnianych przez Czas. Tym razem część noclegów odbędzie się pod dachem, w stanicach wodnych. Tam zjemy obiad, wykąpiemy się - i pozostanie sporo czasu na szkolenia survivalowe, zwiedzanie pałaców, leśnych uroczysk, stuletnich cmentarzysk i zapomnianych dworów. Nie gwarantujemy cudownej pogody, super wygód i dostępu do Internetu. Za to - jak najbardziej gwarantujemy dobrą zabawę, mądre działanie i wzajemny szacunek. Udział w wyprawie nie wymaga szczególnej kondycji, umiejętności pływania czy manewrowania kajakiem. Wszystkiego, co konieczne, uczestnicy nauczą się podczas wyprawy. Wyprawa ma charakter survivalowy. Poznacie techniki zakładania obozowisk, zdobywania i uzdatniania wody, poruszania się w terenie, maskowania, panowania nad ogniem, przyrządzania posiłków i orientacji w terenie. Poza tym - będziemy się dobrze bawić, siedzieć przy ogniu do świtu, dyskutować, uczyć się pomagać innym i próbować razem zrozumieć świat. Spływ Krutynią nie wymaga szczególnych umiejętności - część nocy uczestnicy spędzą w stanicach wodnych, część w terenie - w namiotach i hamakach.

Dojazd

Dopłaty, informacje

W cenę wyprawy wchodzi wszystko od chwili spotkania w Mrągowie do momentu rozstania w Rucianem-Nidzie. Podróż na koszt własny - ale można jechać pociągiem pod opieką naszych wychowawców z Wrocławia, Krakowa, Warszawy. Oficjalnym organizatorem jest Biuro Podróży GRAMADA z Wadowic (www.gramada.com.pl) - prowadzące te imprezy od dwóch dekad. KOSZT: 2450 PLN

Udogodnienia

W terenie uczestnik używa własnej menażki i sztućców, posiłki jednak przygotowujemy wspólnie.

Wyżywienie

Podczas wyprawy większość posiłków przygotowujemy wspólnie, to część szkolenia survivalu. Nadzoruje to jednak specjalista. Osoby wymagające diety specjalnej (wege, zdrowotna) winny to zgłosić wcześniej - zostanie uwzględnione przy zakupach żywnościowych i ustalaniu jadłospisu.

Plan wydarzenia

Spotkanie nastąpi w Mrągowie (instruktorzy pojada pociągami z Krakowa, Wrocławia, Warszawy). Obóz kończy się w Rucianem-Nidzie, powrót pociągami - podobnie. Oto plan dzienny: dzień pierwszy Spotkanie w Mrągowie, przejazd do pierwszej bazy dzień drugi Szkolenia terenowe, podstawy survivalu w podróży siedem kolejnych dni - spływ PTTK Sorkwity, dom wakacyjny PTTK Bieńki, pole namiotowe Spychowo, pole namiotowe Zgon, domki Ukta, pole namiotowe Nowy Most, pole namiotowe Ruciane-Nida, domki ​kolejne dwa dni Ruciane-Nida, gry nocne, szkolenia podsumowujące dzień ostatni Zakończenie wyprawy - powrót do domu ​Szczegółowy spis sprzętu uczestnicy otrzymają mailem.

Ważne informacje

Warunki uczestnictwa

Warunkiem wyjazdu jest dopełnienie warunków formalnych (karta zdrowia) i finansowych. Uczestnik wyraża zgodę na przestrzeganie norm i reguł, które otrzyma mailem. Wyprawa niesie z sobą chwile dyskomfortu i wysiłku, wymaga ogólnej sprawności fizycznej. Nie wymagamy od uczestników umiejętności pływania czy manewrowania kajakiem. Żadne szkolenie czy gra nie jest obowiązkowe.

Dodatkowe informacje

Zniżki :Przy dwójce dzieci - -8% . Biuro Podróży honoruje bon turystyczny i dopłaty zakładu pracy.

Terminy

Spływ sierpniowy

Termin:01.08.22 - 12.08.22
Dni pobytu:12 dni
Wiek uczestników: 12 - 16 lat
Opłaty
Kwota:2 450
Zaliczka:500
2 450

Liczba miejsc

Płatności

Ubezpieczenie

Biuro Podróży zapewnia standardowy pakiet ubezpieczeń.

Zamieszczone pliki

Karta zdrowia/zgłoszeniowa

Logo
Partner
płatności
Przelewy24 logo