• Blog
  • Basen dla dzieci Warszawa

Basen dla dzieci Warszawa

Julia Chruścielewska
2023-02-08
Aquaparki  to jedne z najlepszych miejsc do spędzenia wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi- niezależnie od pogody, czy pory roku. W takim miejscu można nie tylko się zrelaksować, ale także dobrze bawić. Wodne atrakcje, takie jak zjeżdżalnie, baseny i jacuzzi, zapewniają niezapomniane wrażenia i emocje dla osób w każdym wieku, a w szczególności dzieci z ogromną ilością energii.

Obecnie parki wodne są jednym  z najbardziej popularnych miejsc do spędzania wolnego czasu, a ich popularność ciągle rośnie. Można zadać pytanie: to na który z basenów opłaca się pójść? My przychodzimy z odpowiedzią i przygotowaliśmy ranking 10 najlepszych Aquaparków w Warszawie i jej okolicach!

Warszawianka - Wodny Park

Jedna z niewielu pływalni w Polsce, w której znajduje się basen olimpijski. Oprócz tego znajdują się tu również: basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią, jacuzzi, sztuczna rzeka, wodospady, zewnętrzny basen całoroczny z podgrzewaną wodą, zjeżdżalnie oraz strefa SPA&Wellness. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Lokalizacja: ul. Merliniego 4, Mokotów, Warszawa
Sprawdź więcej: www.wodnypark.com.pl

 

Wesolandia

Park Wodny w Warszawie, który pod jednych dachem oferuje basen rekreacyjny, sportowy, brodzik dla dzieci.   W tym obiekcie również nie brakuje takich atrakcji jak: zjeżdżalnia rura, rwąca rzeka, jacuzzi, czy masaże wodne. Oprócz tego można znaleźć tutaj strefę wellness, korty tenisowe, salon bilardowy oraz restaurację. 

Lokalizacja: ul. Wspólna 4, Warszawa
Sprawdź więcej:  www.wesolandia.pl

 

Park Wodny Inflancka

Ośrodek ten powstał w latach 60-tych ubiegłego wieku i został wyremontowany w 2018 roku. Leży in na Śródmieściu warszawskim. Obecnie można z niego korzystać o każdej porze roku- latem otwierana jest część zewnętrzna. 

Lokalizacja: ul. Inflancka 8, Warszawa
Sprawdź więcej: www.aktywnawarszawa.waw.pl/pl/osrodki-sportowe/inflancka
 

Pływalnia Skalar 

W nieckach basenowych zamiast wody chlorowanej znajduje się ozonowana. Jest to więc bardzo dobre miejsce dla dzieci oraz dla osób, które często pływają lub mają uczulenie na chlor.  W obiekcie znajdują się: basen sportowy, rekreacyjny, brodzik, zjeżdżalnia oraz hydromasaże.  Ogromnym atutem tego miejsca jest również duży parking. 

Lokalizacja: ul. K. Sosnkowskiego 3, Warszawa
Sprawdź więcej: www.osirursus.pl/skalar

 

OSiR Wawer

Ośrodek Sportu i Rekreacji na mapie Warszawy składa się z kompleksu hal tenisowych, kortów ziemnych, ścianki wspinaczkowej oraz basenów. Jest to idealne miejsce dla osób chcących aktywnie spędzić wolny czas. Hala basenowa składa się z basenu sportowego, basenu rekreacyjnego oraz strefy SPA. 

Lokalizacja: ul. V Poprzeczna 22, Warszawa-Anin
Sprawdź więcej: www.osir-wawer.warszawa.pl

 

Aqua Spa Kabaty

Miejsce bardziej do wyciszenia niż zużycia ogromnych pokładów energii. Woda w basenach jest solankowa, co czyni to miejsce wyjątkowym na mapie Warszawy. Obiekt ten oferuje zajęcia Aqua aerobiku, nauki pływania, czy float fitness. 

Lokalizacja: ul. Wąwozowa 18 lok. 026, Warszawa-Kabaty
Sprawdź więcej: www.aquaspa.pl

 

Aquapark - Hotel Warszawianka - Jachranka

Tylko 40 minut od Warszawy czeka miejsce pełne atrakcji i przygód! Hotel Warszawianka udostępnia swoją strefę basenową, w której znajduje się basen sportowy oraz basen rekreacyjny w kształcie wyspy. W tym rajskim Aquaparku można również skorzystać z multimedialnej zjeżdżalni, groty, bani z zimną wodą. 

Lokalizacja: Jachranka 77, Serock
Sprawdź więcej: www.warszawianka.pl/pl/aqua-park

 

Termy Mszczonów

Baseny termalne głównie kojarzą się nam z górami, ale na Mazowszu też je znajdziemy! Termy Mszonów położone są około 40 km od Warszawy. Zasilane są wodą eksploatowana z głębokości około 1,6 km. Kompleks basenowy składa się dwóch basenów termalnych całorocznych, basenu sportowego, rekreacyjnego oraz basenu dla dzieci. Termy oferują również atrakcje w postaci zjeżdżalni, groty solnej, sauny.

Lokalizacja: ul. Warszawska 52, Mszczonów
Sprawdź więcej:  www.termy-mszczonow.eu
 

Suntago

Nie ma osoby, która nie słyszałaby o tym miejscu. Tropikalny Aquapark, a nawet park rozrywki należy do jednego z najnowszych w Polsce oraz w Europie. Na pobyt w Suntago najlepiej przeznaczyć cały dzień. Tropikalny Park Wodny oferuje niezapomniane wrażenia. Znajdziemy tu strefę relaksu pod palmami, moc wrażeń w Jamango na zjeżdżalniach oraz w Saunarium.

Lokalizacja: ul. Nowy Świat 1, Wręcza
Sprawdź więcej:  www.parkofpoland.com/pl/

 

Park Wodny Siedlce

Jeden z najlepiej ocenianych Parków Wodnych na Mazowszu. Znajdują się tu m.in.: 25 metrowy basen sportowy, brodzik dla dzieci, basen rekreacyjny, basen do nauki pływania, sauna sucha i parowa, jacuzzi oraz kręgielnia.

Lokalizacja: ul. Jana Pawła II 6, Siedlce
Sprawdź więcej: www.parkwodny.siedlce.pl/

Przeczytaj więcej:

System rezerwacji dostarczony przez

Mente S.A.

Plac Zwycięstwa 2

90-312 Łódź

NIP 7282875373

kontakt@fajnyczas.pl

+48 798 217 658

Partner płatności
Przelewy24 logo
2023 Mente S.A.