• Blog
  • Parki rozrywki w Polsce

Parki rozrywki w Polsce

Paulina Stacewicz
2023-04-13
Parki rozrywki z pewnością są jednym z najczęściej wybieranych sposobów spędzenia wolnego czasu, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Mogą one służyć jako doskonałe miejsce na wypad weekendowy, czy też atrakcyjna propozycja dla zorganizowanych wycieczek szkolnych i obozów letnich. Z myślą o naszych użytkownikach przygotowaliśmy bogatą ofertę ciekawych miejsc, które z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

Polska oferuje wiele różnych form rozrywki dla dzieci, a jedną z najbardziej popularnych są parki rozrywki. W ciągu ostatnich kilku lat, liczba parków rozrywki w Polsce znacząco wzrosła, co oznacza, że rodzice mają teraz więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej, aby zabrać swoje dzieci na niezapomniane przygody. Parki rozrywki dla dzieci to idealne miejsce na spędzenie czasu wolnego, dostarczając nie tylko emocjonujących wrażeń, ale także edukacyjnych i kulturalnych doświadczeń.

Farma Iluzji 

Farma Iluzji w Mościskach to miejsce, w którym można połączyć zabawę oraz edukację. Jest to kompleks parkowy, w którym można oglądać różnego rodzaju iluzje optyczne, interaktywne wystawy, a także wziąć udział w warsztatach i pokazach. Na Farmie Iluzji można zobaczyć takie atrakcje jak tunel zapomnienia, projekcje 3D, interaktywne gry, muzeum iluzji, meble olbrzyma, krzywe domy i inne, które zaskakują nasze zmysły. Na terenie kompleksu znajdują się również place zabaw, park linowy, papugarnia i mini park rozrywki z kolejką górską. Na terenie znajdziemy też pizzerię oraz bar, gdzie pomiędzy kolejnymi zabawami możemy zjeść posiłek. Jest to z pewnością miejsce, gdzie możemy spędzić cały dzień na odkrywaniu nowych i ciekawych atrakcji jakie nam oferuje. 
Miejsce: Trojanów (woj. mazowieckie)
Ceny (Pakiet Przygoda): Bilet ulgowy - 74 zł, Bilet normalny - 79 zł, Bilet malucha - 1 zł
 

JuraPark Bałtów i Bałtowski Kompleks Turystyczny

JuraPark Bałtów to kompleks rozrywkowy, który został założony w 2004 roku i nadal cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z Polski. Główną atrakcją parku jest prawie 100 rekonstrukcji dinozaurów o naturalnej wielkości. Jednak to nie wszystko - na terenie kompleksu można również skorzystać z parku rozrywki z karuzelami i gokartami, kina 5D, można odwiedzić Muzeum Jurajskie, Prehistoryczne oceanarium, a także Zwierzyniec Bałtowski gdzie można spotkać zwierzęta z całego świata.  Ponadto dostępne są spływy kajakowe po rzece Kamienna, a w okresie zimowym funkcjonuje stok narciarski. 
Miejsce: Bałtów (woj. świętokrzyskie)
Ceny: Bilet ulgowy - 79 zł, Bilet normalny - 89 zł, Bilet rodzinny (min. 2+1) - 229 zł
 

Mandoria

Mandoria Miasto Przygód to pierwszy całoroczny park rozrywki w centralnej Polsce. Jest największym w Europie parkiem tematycznym znajdującym się w budynku. Projektanci parku inspirowali się czasami renesansu, tworząc wykreowany świat, w którym goście Mandorii mogą poczuć się jakby przenieśli się do prawdziwego miasta sprzed wieków.
W Mieście Przygód, można skorzystać z wielu atrakcji, zarówno dla rodzin, jak i indywidualnych gości. Roller-coastery, karuzele czy pływające łódki to tylko niektóre z nich. Wszystkie stylizowane są i mają nazwy zgodnie z tematem parku. Do najważniejszych atrakcji należą kolejka górska Merkant, rowerki unoszące się nad ziemią w Latarni Leonarda, wirujący w porcie Galeon, labirynt luster w Skarbcu, dwupoziomowa karuzela wenecka Karawana i karuzela łańcuchowa Klejnot. Wiele z atrakcji Mandorii zostało dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Miejsce: Rzgów (woj. łódzkie)
Ceny: Bilet - 109 zł, dzieci do 85 cm wzrostu - wstęp bezpłatny

 

Sady Klemensa

Sady Klemensa to Park Rozrywki dla Rodzin, który znajduje się w Podskarbicach Szlacheckich, około 7 km od Rawy Mazowieckiej, między Łodzią a Warszawą. Park rozrywki został stworzony z myślą o zapewnieniu rodzinom dobrej zabawy, ale jednocześnie zwraca uwagę na ważną rolę przyrody i edukuje odwiedzające dzieci oraz ich rodziców.
Park oferuje unikalną możliwość kontaktu z naturą, z możliwością wsłuchania się w jej dźwięki i zapachy, np. śpiew ptaków i zapachy drzew. W parku znajdują się naturalne atrakcje dla dzieci, takie jak piaskownica, labirynt, tor przeszkód, mini baseniki, park linowy i wiele innych, a także strefy relaksu dla rodziców.
W parku nie ma głośnej muzyki, co pozwala na cieszenie się ciszą i spokojem natury. Dzieci mają przestrzeń do wykorzystania swojej wyobraźni, a park linowy i punkt gastronomiczny oferują dodatkowe atrakcje.
Miejsce: Komorów 55a, 7 km. od Rawy Mazowieckiej (woj. łódzkie)
Ceny: Bilet - 109 zł, dzieci do 85 cm wzrostu - wstęp bezpłatny
 

Inwałd Park

Inwałd Park to miejsce, gdzie zaspokojone zostaną potrzeby zarówno dzieci, jak i dorosłych. Składa się on z pięciu parków tematycznych: Parku Miniatur Inwałd, Dinolandii, Parku Średniowiecznego - Warowni Inwałd, Ogrodu Jana Pawła II oraz Mini Zoo Kucyk. Każdy z tych parków ma swoją unikalną charakterystykę, ale istnieje możliwość zakupu jednego biletu, który umożliwi wejście na teren całego kompleksu Inwałd Park. Bilety wstępu można również nabyć w recepcji hotelowej ParkHotel Łysoń lub przez internet.
Miejsce: Inwład (woj. małopolskie)
Ceny: Bilet ulgowy (5 parków) - 99,90 zł, Bilet normalny (5 parków) - 109,90 zł

 

Park Ewolucji 

Park Ewolucji w Sławutówku to miejsce pełne wrażeń i atrakcji dla dzieci i dorosłych. Park nawiązuje do życia, jakie miało miejsce na Ziemi miliony lat temu. Historia naszej planety jest przedstawiona w interesujący i angażujący sposób, począwszy od Wielkiego Wybuchu aż po epokę starożytną. Przekraczając bramę parku, każdy gość poddaje się niezwykłej podróży w czasie i przestrzeni. Jeden bilet wstępu pozwala na nieograniczone korzystanie ze wszystkich atrakcji, w tym: Roller Coastera Dragon Sliding Dragon, Kina Prehistorycznego, wystawa dotyczącej ewolucji człowieka, zwiedzenie repliki Stonehenge w skali 1:1 i wiele innych.
Miejsce: Sławutówko (woj. pomorskie)
Ceny: Bilet ulgowy - 59/79 zł, Bilet normalny - 69/89 zł
 

Zatorland 

Zatorland to kompleks trzech parków tematycznych, które oferują wspaniałą rodzinną rozrywkę. Parki zawierają Park Dinozaurów, Park Owadów oraz Park Mitologii. Ponadto, w kompleksie znajduje się również Lunapark. W Parku Dinozaurów znajduje się ścieżka edukacyjna, na której odwiedzający mogą zobaczyć ponad 100 modeli prehistorycznych gadów, aby dowiedzieć się więcej o gatunkach, które kiedyś rządziły Ziemią. Park Mitologii zapewnia wspaniałą okazję do relaksu w scenerii starożytnej Grecji, a Park Owadów pomaga w zgłębianiu wiedzy na temat życia owadów.
Zatorland to wspaniałe miejsce do nauki i zabawy dla dzieci i dorosłych. Na terenie parku dostępne są punkty gastronomiczne i sklepiki z pamiątkami.
Miejsce: Zator (woj. małopolskie)
Ceny: Bilet ulgowy dzieci do 95 cm wzrostu - 2 zł, Bilet ulgowy dzieci powyżej 95 cm wzrostu do 16 r. życia - 79,90 zł, Bilet normalny - 89,90 zł

 

Jura Park Krasiejów

JuraPark Krasiejów reprezentuje największy w Polsce i Europie kompleks parkowy z replikami dinozaurów, zajmujący obszar 40 hektarów, na którym zlokalizowanych jest ponad 200 figur prehistorycznych gadów.
Park skupia się na wzbogacaniu wiedzy o dinozaurach, dlatego można tam zobaczyć wiele wystaw multimedialnych. Poza ścieżką edukacyjną, główną atrakcją dla turystów jest tunel czasowy, którym można przemknąć kolejką. Na terenie parku dostępne są również: kino 5D, duży plac zabaw, park rozrywki, wodny plac zabaw, punkty gastronomiczne oraz sklepy z pamiątkami.
Miejsce: Krasiejów koło Opola (woj. opolskie)
Ceny: Bilet ulgowy - 89 zł zł, Bilet normalny - 99 zł
 

Łeba Park

Łeba Park to jedyny park dinozaurów na Pomorzu, który łączy aspekty edukacyjne i rozrywkowe, oferując wiele różnorodnych atrakcji na powierzchni 20 hektarów. To doskonałe miejsce na spędzenie czasu wolnego dla rodzin, ze względu na malownicze trasy wodne i lasy oraz położenie w pobliżu morza.

Park składa się z wyznaczonych ścieżek, po których można podziwiać modele dinozaurów o naturalnej wielkości ustawione między kładkami i pomostami. Dostępne są również wycieczki tratwami lub rowerami wodnymi po kanałach, aby zobaczyć dinozaury z innej perspektywy.
Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje edukacyjne, takie jak wioska indiańska, ścieżka edukacyjna po Magicznym Gaju, warsztaty rzemiosła, kuźnia-skansen, kopalnia złota czy galeria minerałów i skamielin. Istnieją także rozrywki takie jak zamek strachu, Labirynt Magicznych Luster, kino 7D, mini zoo, Bajlandia, małpi gaj z ruchomymi pomostami i platformami oraz linami rozpostartymi między koronami drzew.
Nowością są ogromne zjeżdżalnie wodne oraz 27-metrowe koło widokowe, z którego doskonale widać cały park, Łebę i latarnię morską Stilo.
Miejsce: Łeba (woj. pomorskie)
Ceny: Bilet ulgowy - 75 zł zł, Bilet normalny - 95 zł, Dzieci do lat 4 - wstęp bezpłatny
 

Legendia

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to niegdyś największy lunapark w Polsce, który teraz przekształcił się w park rozrywki. Dla dzieci dostępne są kolorowe i radosne karuzele, ogromne dmuchane zamki, wspaniałe przejażdżki samochodami i statkami - wszystko w nowym, kolorowym stylu.
Dla miłośników mocnych wrażeń dostępne są imponujący roller coaster Lech Coaster (z 3 inwersjami i prędkością 95 km/h), szalona karuzela Circus Hoppala, pędzące koło Phoenix i szalony Sky Flyer. Można też przejechać się największym diabelskim młynem w Polsce o nazwie Legendia Flower.Obok lunaparku znajduje się park linowy o nazwie Śląski Park Linowy. Kilka atrakcji jest także czynnych zimą w zadaszonej części parku, zwanej strefą Jama Bazyliszka, gdzie znajdują się m.in. Bazyliszek, Gaj urwisów, Game room, dmuchany zamek oraz kilka restauracji.Park ten opowiada historię polskich legend, podań i baśni, których opowiadanie dziś zanika, a które niosą ze sobą ponadczasowe przesłania.
Miejsce: Chorzów (woj. śląskie)
Ceny: Dzieci do lat 2 - 10 zł, Bilet ulgowy (dzieci 3-11 lat) - 139 zł zł, Bilet normalny - 149/159 zł
 

Deli Park 

Polecamy Deli Park w Trzebawiu, niedaleko Poznania, gdzie czeka mnóstwo atrakcji dla dzieci. Można zwiedzić ogrody świata z miniaturami słynnych budowli z różnych kontynentów. W parku można również odkryć tajemnice świata przyrody. W parku znajdują się gigantyczne modele owadów, inspirowane zwierzętami z pobliskiego parku narodowego, które trudno zauważyć w naturalnym środowisku. Znajdziemy tam również Eko-Wioskę. Głównym jej elementem jest 250 - metrowy pomost zawieszony między drzewami.  To idealne miejsce, aby poznać kulturę i architekturę świata oraz zapoznać się z tajnikami przyrody.
Miejsce: Trzebaw (woj. wielkopolskie)
Ceny: Bilet ulgowy - 25 zł, Bilet normalny - 27 zł
 

Majland

W 2018 roku otwarto park rozrywki Majland, który został stworzony z myślą o rodzinach z dziećmi. Park jest częścią kompleksu Holiday Kownaty Park. W tym nowoczesnym parku rozrywki można znaleźć wiele różnorodnych atrakcji, w tym karuzele, zjeżdżalnie, dyskoteki, ścianki wspinaczkowe oraz mniejszy rollercoaster.
Majaland został podzielony na trzy strefy tematyczne, które opierają się na postaciach z bajek: Pszczółce Mai, Wikingu Vikingu oraz Heidi - bohaterce szwajcarskiej powieści. Część atrakcji znajduje się w zamkniętych pomieszczeniach, dzięki czemu park jest czynny przez cały rok.
Miejsce: Kownaty (woj. lubuskie)
Ceny: Bilet ulgowy dla dzieci poniżej 85 cm wzrostu - 1 zł, Bilet ulgowy dla dzieci 86-99 cm wzrostu- 64,90 zł, Bilet normalny - 129,90 zł
 

Rabkoland 

Rabkoland to urocze miejsce dla całej rodziny, uważane za najprzyjemniejszy i najlepiej zorganizowany park rozrywki w Polsce. W wesołym miasteczku dostępnych jest wiele atrakcji, w tym 34 różne urządzenia, 254 ruchome figury, 5 urządzeń ekstremalnych oraz 2 muzea. Park posiada 16 ulic i 6 placów, które są dokładnie oznakowane i opisane, tak jak w prawdziwym mieście. Przy wejściu na placu pod Basztami witają nas ruchome figury, a część z nich tworzy Teatry Ruchomych Figur. Po zakupie biletu ze wszystkich atrakcji, takich jak karuzele, rollercoastery czy łódeczki możecie korzystać przez cały dzień do woli, bez żadnego limitu.
Miejsce: Rabka-Zdrój (woj. małopolskie)
Ceny: Bilet ulgowy dla dzieci poniżej 90 cm wzrostu - 0 zł, Bilet ulgowy dla dzieci 90-120 cm wzrostu- 59 zł, Bilet normalny - 69 zł

 

Energylandia

Energylandia to chyba wszystkim znany park rozrywki w Polsce. Położony niedaleko Krakowa, w Zatorze. Jest to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku i zainteresowań.
Park rozrywki podzielony jest na kilka stref tematycznych, w tym Magiczny Świat Baśni, Western City, Bajkolandia oraz Park Dinozaurów. W każdej z nich znajdują się różnorodne atrakcje, np. roller coaster-y, karuzele, dmuchańce, symulatory i wiele innych.
Jednym z największych przebojów Energylandii jest roller coaster z ogromnym spiralnym zjazdem. Jest to największy i najszybszy roller coaster w Polsce oraz jeden z największych w Europie. Inne popularne atrakcje to dmuchane zjeżdżalnie, symulatory kosmiczne, małe kolejki górskie dla dzieci oraz liczne karuzele dla całej rodziny.
W Energylandii znajduje się także kilka restauracji, kawiarni oraz punktów gastronomicznych, w których można zjeść coś pysznego i odpocząć po wyczerpujących atrakcjach. Park oferuje również wiele dodatkowych atrakcji, takich jak fontanna wodna, jazda na rowerach wodnych czy rondel z ogniem, co zapewnia niezapomniane wrażenia.
Energylandia to idealne miejsce na cały dzień wypełniony zabawą i emocjami dla całej rodziny. Park rozrywki jest bardzo dobrze zorganizowany, czysty i bezpieczny, a jego ceny są bardzo przystępne.
Miejsce: Zator (woj. małopolskie)
Ceny: Bilet ulgowy - 129 zł, Bilet normalny - 179 zł

Podsumowując, polskie parki rozrywki z roku na rok zyskują na popularności, przyciągając coraz większą liczbę turystów zarówno z kraju, jak i zza granicy. Oferują one wiele atrakcji dla osób w każdym wieku, od wodnych zjeżdżalni, przez rollercoastery, po teatrzyki i muzea. Polskie parki rozrywki nie ustępują swoim zagranicznym odpowiednikom i z powodzeniem rywalizują z nimi w kwestii jakości i różnorodności oferowanych atrakcji. Warto odwiedzić tego typu miejsca, bo gwarantują dobrą zabawę na cały dzień.

 

Przeczytaj także:

 

Organizujesz wyjazdy dla dzieci i młodzieży? Dołącz do FajnyCzas.pl!
Jesteś organizatorem kolonii, obozów, wycieczek szkolnych lub posiadasz obiekt, który przyjmuje grupy? Zarejestruj się już dziś.

Chcę dołączyć!

Oferta
Strefa organizatora
Fajnyczas.pl
Kontakt

Mente S.A.

Plac Zwycięstwa 2

90-312 Łódź

NIP 7282875373

kontakt@fajnyczas.pl

+48 798 217 658

Social media
Partner płatności
Przelewy24 logo
2023 Mente S.A.