• Blog
  • Całoroczne stoki narciarskie w Polsce

Całoroczne stoki narciarskie w Polsce

Julia Pisarska
2023-11-03
Polska oferuje miłośnikom białego szaleństwa możliwość cieszenia się swoim hobby niezależnie od pory roku. Całoroczne stoki narciarskie, zarówno kryte, jak i odkryte, pozwalają na utrzymanie formy i doskonalenie techniki nawet wtedy, gdy za oknem brak śniegu.

To też świetne miejsce na stawianie pierwszych narciarskich „kroków” w kontrolowanych warunkach, aby później z większą pewnością próbować sił na rodzinnych wyjazdach czy zimowych obozach czy półkoloniach. 😉

Fani sportów zimowych z pewnością jeszcze poczekają aż w naszym kraju powstanie ogromny hangar, z całoroczną zimą, śniegiem, stokiem narciarskim niczym ten z którego pochodzi powyższe zdjęcie, czyli Ski Dubaj. 😊 Jednak mamy dostepną ciekawą alternatywę, która pozwoli nam bez zimowych kurtek trenować nasze umiejętności. 

Jak działają całoroczne stoki narciarskie pod dachem?

Prawie jak bieżnia do biegania 😊 Ośrodki narciarskie wyposażone są w zaawansowane bieżnie automatyczne, dzięki którym aż cztery osoby mogą równocześnie uczyć się jazdy na nartach lub doskonalić swoje umiejętności. Dostosowanie prędkości suwnicy od 1 do 40 km/h oraz kąta nachylenia od 9 do 22 stopni pozwala na precyzyjne dopasowanie warunków do indywidualnych potrzeb i poziomu zaawansowania każdego użytkownika.

Gdzie można jeździć na nartach cały rok? 

Capital Ski w Warszawie

Pamiętajcie o rezerwacji, na narty możecie zabrać już nawet 5 letnie dziecko. 
Capital Ski adres: piętro w budynku Stołecznego Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" przy Górce Szczęśliwickiej, ul. Drawska 22
 

 

Łódź - Ski Resort

Na ten stok możecie przyjść już czteroletnim dzieckiem 😊
Na miejscu oczywiście wypożyczalnia.  Godziny otwarcia to 14:00-21:00 od wtorku do piątku. W weekend zabawa 12:00-21:00. Sesja godzinna, to 3 wejścia po 10 minut.

Rezerwacji trzeba dokonać telefonicznie. Bilet ulgowy do 9 roku życia.

 Ski Resort adres: ul. Starorudzka 10B 93-418 Łódź

Chorzów (blisko Katowic) Free Style Park 

Tutaj dopiero zaszalejecie, pamiętajcie o rozgrzewce. Poza narciarską zabawą jest tu także park trampolin, więc szykujcie dużo siły.

Ile kosztuje jazda na automatycznym torze narciarskim?

Koszty kształtują się podobnie, mieszczą się w kwocie od 100 do 160 złotych za godzinę zabawy dla osób dorosłych. Bilety ulgowe są tańsze jednak niektóre obiekty wymagają wykupienia pierwszej indywidualnej lekcji, której koszt to ponad 200 złotych..

Rezerwując zajęcia pamiętajcie upewnić się dokładnie co kupujecie, czasem pod słowem godzina kryją się 3 wejścia po 10 minut.  Warto to ustalić, aby wasz pierwszy pobyt na takim sztucznym stoku zakończył się radością i nowym doświadczeniem.

Górki, stoki narciarskie dostępne w sezonie zimowym

Poznań - Malta Ski 

Stok główny:
150 - metrów długości, 15 do 30 metrów szerokości 18 stopni średniego nachylenia
2 wyciągi - krzesełkowy oraz talerzykowy 
Stok mały:
30 metrów długości, 30 metrów szerokości, 14 stopni nachylenia, wyciąg talerzykowy 
Godziny otwarcia stoku narciarskiego: pon.- pt. od godziny 10.00 do godziny 20.00, w weekendy od godziny 11:00 także do 20:00, jeżeli pogoda pozwoli. 
Malta Ski adres: ul Wiankowa 2, 61-131 Poznań

 

Warszawa - Górka Szczęśliwicka 

To miejsce pełne atrakcji sportowych dostępnych przez cały rok. Od godziny 10 do 20 w tygodniu i od 10 do 16 w weekendy można tu uczestniczyć w indywidualnych lub grupowych szkoleniach narciarskich i snowboardowych. Oferta obejmuje naukę zjazdu, trening slalomowy z pomiarem czasu, a także specjalne konkursy. Zajęcia dla dzieci są przyjazne i efektywne, z elementami gier i zabaw, prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów. Dostępny jest również wypożyczalnia sprzętu w atrakcyjnych cenach.

Oprócz narciarstwa, Górka Szczęśliwicka oferuje bieganie, nordic walking, football flagowy, frisbee football, wędkarstwo, zjazdy na pontonach, kolejkę grawitacyjną oraz liczne inne aktywności jak fitness, kajakarstwo, wrotkarstwo, tenis ziemny, siatkówka plażowa czy ping-pong. Dla najmłodszych są place zabaw, a cała rodzina może korzystać z kompleksu basenów, ścieżki zdrowia czy siłowni zewnętrznych.
Górka Szczęśliwicka adres: ul. Drawska 22, 02-202 Warszawa, Park Szczęśliwicki, tel. (22) 622-69-61

Przeczytaj także:

 

System rezerwacji dostarczony przez

Mente S.A.

Plac Zwycięstwa 2

90-312 Łódź

NIP 7282875373

kontakt@fajnyczas.pl

+48 798 217 658

Partner płatności
Przelewy24 logo
2023 Mente S.A.