• Blog
  • Gdzie jechać na wycieczkę szkolną wiosną?

Gdzie jechać na wycieczkę szkolną wiosną?

Artykuł partnerski
2024-04-16
Szkolna wycieczka jest ważną częścią edukacji dzieci i młodzieży, ale także integracji klasowej. Na wycieczki szkolne najczęściej jeździ się wiosną, kiedy pogoda zachęca do spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu. To wtedy można skorzystać z ciekawych ofert parków rozrywki. Jeśli zastanawiasz się, dokąd zabrać swoją klasę albo jaką wycieczkę zaproponować uczniom ze szkoły, w której pracujesz, rozważ JuraPark w Bałtowie, w województwie świętokrzyskim. Sprawdź, jakie atrakcje czekają tutaj na dzieci (i dorosłych) oraz jak ją zorganizować, by pobyt poza szkołą być świetną okazją do nauki i zabawy.

Wiosna — czy to idealny czas na wycieczkę?

Chociaż wycieczki szkolne z powodzeniem można organizować także jesienią i zimą, to jednak w tych porach roku wybór pada najczęściej na muzea, parki naukowe pod dachem, kina czy teatry. Wiosną jednak, kiedy przyroda budzi się do życia, a ryzyko, że aura będzie mokra i chłodna maleje, warto spędzić ten czas poza murami. Oczywiście należy poinformować uczestników wyjazdu, aby wzięli ze sobą cieplejsze ubrania, buty czy spodnie na zmianę, bo w naszym klimacie słońca i ciepła nigdy nie można zagwarantować, jednak nawet podczas deszczu można się świetnie bawić. 

Kryterium wyboru miejsca na wycieczkę

Wybierając miejsce na klasową wycieczkę, zwróć uwagę na pewne kryteria:

  • Atrakcyjność miejsca — różnorodność ciekawostek i rozrywek dla dzieci w każdym wieku oraz dla dorosłych.
  • Bezpieczeństwo — wybierz miejsce, które stworzone zostało z myślą o najmłodszych i w którym upilnowanie dużej grupy energicznych dzieci nie sprawia trudności.
  • Odległość — zwłaszcza jeśli wycieczka jest krótka, jednodniowa czy dwudniowa, szkoda tracić czas na siedzenie w autokarze czy pociągu.
  • Możliwość przenocowania i dostęp do bazy gastronomicznej — domki, hotelik, pensjonat czy agroturystyka to miejsca, w których można przenocować uczniów. Restauracja, stołówka, bary serwujące różnorodne posiłki to pewność, że żaden uczestnik wycieczki nie będzie narzekał na głód. 
  • Charakter edukacyjny — cel wycieczki szkolnej zawsze musi być edukacyjny, dlatego wybierz miejsce, w którym dzieci przez zabawę pochłoną wiedzę niezbędną także w szkole, ale również rozwiną swoje pasje. 
  • Zapewniające ciekawe doświadczenia — pokazy multimedialne, modele, miniatury, warsztaty tematyczne, obcowanie z naukowcami, możliwość dotykania eksponatów — to wszystko sprawia, że wycieczka jest niebywale ciekawa. 

Czym jest JuraPark w Bałtowie?

JuraPark w Bałtowie to olbrzymi kompleks pełen atrakcji, szczególnie skupiony na edukacji związanej z życiem dinozaurów i ewolucji naszej planety. Powstał w miejscu realnych wykopalisk, w których odkryto szczątki dinozaurów i we współpracy z paleontologami, którzy na podstawie aktualnych wyników badań pomogli stworzyć prawie 100 różnych modeli wielkich, prehistorycznych stworów. Główną atrakcją Bałtowskiego JuraParku jest długa prawie na kilometr ścieżka edukacyjna. Spacerując po niej, uczniowie będą mogli przekonać się, jak różne były dinozaury: od najmniejszych, latających, pływających, po ogromne mięsożerne bestie. 

Jeśli chodzi o dinozaury jednak to nie wszystko. Uczniowie mogą zobaczyć Prehistoryczne Oceanarium z wielkim ekranem, na którym wyświetlany jest niezwykle realistyczny film z pływającymi stworami sprzed milionów lat. Mogą także odwiedzić muzeum z autentycznymi skamielinami. 

A co z tymi osobami, które do dinozaurów mają mniej emocjonalne podejście? Na miejscu jest także Zwierzyniec ze zwierzakami. Niektóre są nawet bardzo egzotyczne. Można je podziwiać z pokładu starego autobusu. Jest też Park Zabaw, park Polska w Miniaturze z makietami najważniejszych budynków w naszym kraju, Słowiańskie Wzgórze czy Sabatówka z domem wiedźmy. 

Tym samym w jednym miejscu możliwe jest realizowanie bardzo różnych celów wycieczki: edukacja wczesnoszkolna, nauka biologii, historii, geografii, przyrody, a do tego pobyt na świeżym powietrzu — wszystko w jednym miejscu i w ciągu jednego dnia. 

Załącznik:
muzeum-paleontologiczne-jurapark-baltow.jpg

Pakiety dla szkół — zwiedzaj JuraPark z klasą!

Z myślą o wiosennych wycieczkach szkolnych zespół JuraParku przygotował pakiety, które można dopasować do indywidualnych potrzeb uczniów w różnym wieku i do intensywności wycieczki. Są więc opcje edukacyjne dla uczniów od 1 do 8 klasy szkoły podstawowej, a także integracyjne dla uczniów szkół średnich. 

Każdy pakiet obejmuje różne atrakcje dostosowane do zainteresowań dzieci i długości pobytu. Dodatkowo grupa może skorzystać z przewodnika, który w przyjemny sposób podzieli się swoją wszechstronną wiedzą na temat ewolucji ziemi i trybu życia dinozaurów. Zwiedzanie można wzbogacić o warsztaty kreatywne, gry terenowe, Kino Emocji Cinema 5D albo przejażdżkę rollercoasterem. 

Na miejscu nie brakuje też punktów gastronomicznych, w których można zamówić bardzo zróżnicowane, ale zawsze smaczne posiłki dla całej klasy. Możliwe jest także zorganizowanie ogniska czy wspólnego grillowania. 

Mnogość atrakcji, korzystne pakiety, elastyczność załogi JuraParku w Bałtowie — to wszystko sprawia, że zorganizowanie wiosennej wycieczki dla klasy jest proste i daje pewność, że każdy wróci z tego wyjazdu zadowolony: z szeroką wiedzą na temat przeszłości Ziemi i niezapomnianymi wrażeniami. 


 

System rezerwacji dostarczony przez

Mente S.A.

Plac Zwycięstwa 2

90-312 Łódź

NIP 7282875373

kontakt@fajnyczas.pl

+48 798 217 658

Partner płatności
Przelewy24 logo
2023 Mente S.A.