• Blog
  • Kreatywny zestaw klocków – sposób na fajny czas w domu

Kreatywny zestaw klocków – sposób na fajny czas w domu

Artykuł partnerski
2024-03-12
W dzisiejszych czasach, gdy coraz częściej spędzamy czas w domu, warto poszukać ciekawych i twórczych zajęć dla naszych pociech, a także dla siebie. Kreatywny zestaw klocków, taki jak Sortownia, to świetny sposób na wspólną zabawę, która nie tylko angażuje wyobraźnię, ale także uczy poprzez praktykę. Czytaj dalej i dowiedz się, jak w pełni wykorzystać czas spędzany w domu na rozwijające i przyjemne zajęcia.

Fajny czas w domu – co można robić?

Spędzanie czasu w domu może być naprawdę przyjemne i wartościowe, jeśli wykorzystamy go na różnorodne, kreatywne zajęcia. Układanie klocków to świetna okazja do wspólnej zabawy z rodziną, która jednocześnie rozwija umiejętności i uczy poprzez praktykę. Możemy także zorganizować wieczór z grami planszowymi, które nie tylko zapewnią miłe chwile, ale również pobudzą umysł i rozbudzą ducha rywalizacji. Inne pomysły na fajny czas w domu obejmują wspólne gotowanie lub pieczenie, co może być zarówno nauką jak i okazją do eksperymentowania z nowymi przepisami. Warto także pomyśleć o seansie filmowym czy maratonie ulubionego serialu, który pozwoli nam się zrelaksować i oderwać od codziennych spraw.

Skąd wzięła się popularność zestawów klocków?

Atrakcyjność zestawów klocków bierze się z powszechnych wartości, jakie niesie ta twórcza forma zabawki. Pomimo swojej prostoty, klocki umożliwiają dzieciom rozwijanie inwencji oraz zdolności budowlanych, a także przyswajanie wiedzy poprzez zabawę. Ich elastyczność i bogactwo kształtów oraz barw pozwalają na kreowanie niezliczonych struktur, angażując dzieci w proces eksploracji i próbowania. W miarę jak maluchy rosną, zestawy klocków rozwijają się wraz z nimi, proponując coraz bardziej zaawansowane konstrukcje, które uczą logicznego rozumowania, planowania i współdziałania. Nawet w czasach cyfrowych, gdy technologia wzbogaca nasze życie, klocki wciąż pozostają atrakcyjną i wartościową formą rozrywki, łączącą elementy nauki z zabawą.

 

Zestaw klocków Sortownia – co to takiego?

Sortownia to wyjątkowy zestaw klocków, który pozwala na skonstruowanie miniaturki centrum logistycznego firmy InPost. Ten innowacyjny model, dostępny w sklepie Out Of The Box, składa się z aż 752 elementy, które razem tworzą wierną replikę sortowni z jej charakterystycznymi cechami. Wśród realistycznych detali znajdziemy drzwi, okna, dach ozdobiony logo InPost oraz elementy wewnętrznej infrastruktury sortowni, takie jak taśmy transportowe czy miejsca do segregacji przesyłek.

Budowanie modelu Sortowni InPost staje się nie tylko fascynującą zabawą, ale też doskonałą okazją do rozwijania różnorodnych umiejętności. Dzieci uczą się precyzyjnych ruchów, koordynacji oraz zdolności przestrzennego i logicznego myślenia. Ponadto zabawa klockami wpływa na rozwój wyobraźni i kreatywności, inspirując do tworzenia własnych konstrukcji.

 

Dla kogo dedykowany jest zestaw klocków Sortownia?

Sortownia InPost to idealny prezent dla miłośników logistyki, nowoczesnych technologii oraz klocków konstrukcyjnych. Ten oryginalny zestaw sprawdzi się zarówno wśród dzieci powyżej 8 roku życia, jak i dorosłych pasjonatów, którzy z zapałem podejmą wyzwanie zbudowania własnej miniaturki centrum logistycznego. Dzięki swojej tematyce Sortownia InPost może być także doskonałym sposobem na poznanie tajników logistyki, transportu i zarządzania w firmach, co sprawia, że zabawa z klockami nabiera jeszcze większego wymiaru edukacyjnego.

Warto zaznaczyć, że zestaw klocków Sortownia nie jest przeznaczony tylko dla osób związanych zawodowo z branżą logistyczną. Jego uniwersalność sprawia, że stanowi atrakcyjną propozycję dla każdego, kto ceni sobie zabawki rozwijające umiejętności manualne, logiczne i przestrzenne. Sortownia InPost to także doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, gdyż konstruowanie modelu może stać się wspólnym projektem angażującym wszystkich uczestników.

Klocki Sortownia dostępne są w sklepie Out Of The Box. Do 18.03.2024 r. trwa specjalna oferta! Z rabatem -25% możesz nabyć różnorodne produkty, jeśli zamówienie osiągnie minimum 159 zł.

5 korzyści z układania klocków

Układanie klocków ma wiele korzyści zarówno dla małych, jak i dużych. Oto kilka z nich:

Rozwój umiejętności motorycznych: Układanie klocków wpływa na rozwój motoryki małej, czyli precyzyjnych ruchów rąk i palców. Dzieci uczą się chwytania, przekładania i łączenia elementów, co przyczynia się do poprawy koordynacji ruchowej i zręczności.

Kształtowanie myślenia przestrzennego i logicznego: Podczas zabawy klockami dzieci muszą rozważyć różne aspekty, takie jak kształt, wielkość, kolor i orientację elementów, aby stworzyć spójną konstrukcję. W ten sposób ćwiczą swoje zdolności przestrzenne, analizy oraz planowania.

Wspieranie kreatywności i wyobraźni: Klocki pozwalają dzieciom na tworzenie nieograniczonych konstrukcji, co angażuje ich wyobraźnię i inspiruje do eksperymentowania. Zabawa klockami rozwija także kreatywność, gdyż dzieci uczą się łączyć elementy w różnorodne sposoby, tworząc własne, unikatowe projekty.

Budowanie umiejętności społecznych: Zabawa klockami może stać się doskonałą okazją do interakcji z innymi dziećmi, poprzez wspólne tworzenie konstrukcji czy wymianę pomysłów. W ten sposób dzieci uczą się współpracy, komunikacji i negocjacji, co wpływa na rozwój ich umiejętności społecznych.

Nauka poprzez zabawę: Układanie klocków pozwala na przyswajanie wiedzy w sposób naturalny i przyjemny, gdyż dzieci uczą się poprzez doświadczenie. Podczas zabawy mogą poznawać kształty, kolory, wielkości, liczenie elementów czy nawet zasady działania konstrukcji, co wzbogaca ich edukację i ciekawość świata.

System rezerwacji dostarczony przez

Mente S.A.

Plac Zwycięstwa 2

90-312 Łódź

NIP 7282875373

kontakt@fajnyczas.pl

+48 798 217 658

Partner płatności
Przelewy24 logo
2023 Mente S.A.