Obóz Aktywna Przygoda Lgiń PROMOCJA!

LokalizacjaLgiń, Wielkopolskie, Polska

OrganizatorFundacja Byłych Żołnierzy Wojsk Specjalnych ProPatria

Wybierz termin

Liczba miejsc
Miejsce wyjazdu*

Dostępne terminy

10 dni

22.07.24 - 31.07.24

2 199 zł

Cena wyjazdu1x2 199 zł/os
Łącznie
2 199 zł

Opis oferty

Własny

8 - 12 lat

Wyżywienie

Ubezpieczenie

przygodowe

ogólnorekreacyjny

paintball

survival

Strzeleckie

Wiek
8 - 12lat
Opis
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 8 do 12 lat na niezapomnianą przygodę pełną survivalowych wyzwań i fantastycznej zabawy! Nasz obóz Aktywna Przygoda to doskonała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, rozwijać umiejętności przetrwania w trudnych warunkach oraz poznać nowych przyjaciół. Podczas obozu dzieci będą miały okazję nauczyć się podstawowych technik survivalowych, takich jak rozpalanie ognia, budowanie schronienia czy orientacji w terenie za pomocą mapy i kompasu. Poznają też podstawowe zasady posługiwania się łukiem, karabinkiem ASG i karabinkiem paintball. Będziemy również organizować różnego rodzaju wyprawy i przygody, które sprawią, że dzieci będą miały okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Nie zabraknie także tradycyjnych letnich zajęć i atrakcji, takich jak gry i zabawy plenerowe, kąpiele w jeziorze czy wieczorne ogniska. Nasz personel zadba o to, aby każde dziecko czuło się bezpiecznie, a także miało możliwość rozwijania swoich umiejętności i pasji. Zapraszamy więc wszystkie dzieci na obóz Aktywna Przygoda, gdzie czeka na nich wiele niesamowitych przygód i niezapomnianych doświadczeń! Zapisy już trwają, więc nie zwlekajcie i dołączcie do nas już dziś! Każdy dzień to nowe wyzwania i nowe umiejętności, nad nauką których czuwają byli żołnierze. Z całą pewnością to będzie bardzo intensywny czas dla wszystkich uczestników.
Plan wydarzenia
Obszar I – teoria - BHP - zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa podczas przebywania na obozie oraz używania broni - Kodeks honorowy – omówienie zasad, obowiązków i zakazów panujących podczas gier z karabinkami ASG i paintball, zachowanie się podczas trafienia, zachowania fair play Obszar II – taktyka wojskowa - Poznajemy obsługę repliki ASG i paintball, uczymy się składać i czyścić broń - Uczymy się strzelać z łuków do celu oraz rzucać do celu nożem sportowym - Celność strzału –ćwiczymy strzelanie do tarczy podczas pracy statycznej i dynamicznej - Komunikacja – poznajemy techniki komunikowania się w zespole podczas akcji - Kamuflaż – poznajemy techniki kamuflażu i maskowania się oraz próbujemy ukryć się w terenie przed grupa poszukiwawczą - Wojskowy tor przeszkód – ćwiczymy na torze przeszkód, rywalizujemy pomiędzy zespołami - Gry plenerowe – bierzemy udział w bezpiecznych grach plenerowych w terenie Obszar III – topografia i mapa terenu - Kompas –posługujemy się kompasem i określamy kierunki - Inne przyrządy- samodzielnie budujemy inne przyrządy np. gnomon, zegar słoneczny i inne - Topografia – poznajemy sposoby odnajdywania kierunków w terenie z kompasem i bez przyrządów - Mapa –uczymy się orientować mapę w terenie. Czekają na nas wyprawy z mapą i kompasem, odnajdywanie określonych miejsc podczas wypraw zespołowych, podchody i leśne zabawy - Tropy – poszukujemy tropów leśnej zwierzyny, staramy się je rozpoznać i odnaleźć. Tworzymy gipsowe odlewy tych tropów. Obszar IV – budowa bazy w terenie i Zielona Kuchnia - Baza – budujemy szałasy w lesie (jednospadowe, dwuspadowe, tipi) - Ogniska – przygotowujemy różne ogniska (wigwam, piramida, studnia, gwiazda, typu T, Dakota, szwedzkie). Rozpalamy ogniska bez użycia zapałek. - Zielona Kuchnia – poszukujemy jadalnych roślin w lesie i na łące, gotujemy z nich posiłki na ogniskach typu Dakota. Poznajemy sposoby zdobycia i uzdatnienie wody pitnej, budujemy proste filtry do uzdatniania wody - Leśna Apteczka – poznajemy i poszukujemy roślin leczniczych, uczymy się ich stosować w praktyce - Budujemy tratwę - budujemy w zespołach tratwy oraz wodujemy je. Zobaczymy kto da radę popłynąć… - Survivalowe bransoletki – własnoręcznie wyplatamy survivalowe bransoletki ze sznurka Obszar V – wspinaczka skałkowa/lub z wykorzystaniem innych elementów krajobrazu - Podstawowe węzły i przyrządy wspinaczkowe – poznajemy podstawowe węzły używane przy wspinaczce skałkowej i uczymy się je wiązać - Wspinaczka – nauka zasad wspinaczki z wykorzystaniem drzew i naturalnych przeszkód, przeprawy linowe, mosty linowe i inne.
Wyżywienie
Tak
4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) przygotowywane przez kuchnię na terenie bazy. Wyżywienie serwowane jest w jadalni na terenie ośrodka. Uczestnicy zobowiązani są do posiadania własnych menażek, sztućcy i kubka.
Ubezpieczenie
Tak
NNW

Lokalizacja

polska

las

Nocleg

Stanica Harcerska Hufca ZHP Wschowa w Lginiu

Lgiń - baza harcerska, Wijewo, 64-150, Wielkopolskie, Polska

Stanica Harcerska w Lginiu to ośrodek położony na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego , w sosnowym lesie nad brzegiem jeziora Lgińsko, które leży na trasie Konwaliowego Szlaku Kajakowego. W pobliżu znajduje się Stara Rzeka łącząca ze sobą jeziora Lgińsko i Lincjusz oraz kanał łączący ze sobą jeziora Lgińsko i Lginko. Urozmaicona linia brzegowa oraz okoliczne lasy umożliwiają obcowanie z przyrodą przez cały czas pobytu na obozie. Własne kąpielisko umożliwia kąpiele w czystej wodzie a bezpieczeństwa kąpiących się strzeże ratownik WOPR. Do dyspozycji uczestników obozu są 7 osobowe domki z łazienkami oraz namioty harcerskie min 5 osobowe, wyposażone w łóżka typu kanadyjka, materac, 2 koce/osobę, półki namiotowe. Baza posiada murowane zaplecze sanitarne (umywalnie, prysznice, toalety) oraz stołówkę z jadalnią.

Zobacz więcej
Dojazd
Własny

Atrakcje

Gry wojenne paintball

W cenie

Gry wojenne w oparciu o wybrany scenariusz: zdobycie flagi, odbicie zakładnika czy obserwacja wroga. Podczas gier zapoznanie się i wykorzystanie umiejętności stosowanych w wojsku: maskowania się i kamuflażu, zwiadu, komunikacji werbalnej i niewerbalnej, planowania działań, pierwszej pomocy przedmedycznej i innych.

Zobacz więcej

Survival

W cenie

Budowanie baz, które mogą być zapleczem działań zbrojnych dla zespołu, przygotowanie stanowisk obronnych i noclegowych, zdobycie pożywienia i wody pitnej, uzdatnianie wody oraz przygotowanie ognisk różnego przeznaczenia to elementy nad którymi będziecie pracować podczas zajęć. Do tego elementy kamuflażu i maskowania, które pozwolą na skuteczne prowadzenie działań nie będąc zauważonym przez przeciwnika.

Zobacz więcej

Zajęcia topografii

W cenie

Nauka posługiwania się kompasem i określania kierunków, odnajdywanie punktów bez użycia przyrządów z wykorzystywaniem naturalnych sposobów orientowania się w terenie. Samodzielne budowanie innych przyrządów np. gnomonu, zegara słonecznego i innych. Na uczestników czekają wyprawy z mapą i kompasem, odnajdywanie określonych miejsc i zadań podczas wspólnych wypraw.

Zobacz więcej

Budowa tratwy i innych jednostek pływających

W cenie

Współpraca grupowa w budowie tratw oraz ich wodowanie. Budowanie tratw z materiałów podlegających recyklingowi.

Zobacz więcej

Zielona Kuchnia

W cenie

Nauka rozpoznawania i odnajdywanie jadalnych roślin, samodzielne przygotowywanie na ogniskach prostych potraw z wykorzystaniem znalezionych darów lasu.

Zobacz więcej

Taktyka wojskowa Aktywna Przygoda

W cenie

Uczymy się posługiwania karabinkiem ASG, karabinkiem paintball i łukiem. Ćwiczymy celność w strzelaniu do celu i szybkość działania podczas pokonywania torów przeszkód.

Zobacz więcej

Przeprawy linowe Aktywna Przygoda

W cenie

Przechodzenie mostami linowymi nad Starą Rzeką i kanałem łączącym jeziora, nauka wspinaczki z wykorzystaniem drzew

Zobacz więcej

Rozwiń

Cennik

Zniżka w wys. 50 zł/dziecko w przypadku rodzeństwa Zniżka w wys. 50 zł/dziecko dla uczestników naszych obozów w poprzednich latach. Po opłaceniu zaliczki skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia przysługujących zniżek. STANDARDOWA CENA WYJAZDU - 2099 zł. ZNIŻKA 100 ZŁ DO 30.04.2024!

Cena zawiera

  • pobyt i zakwaterowanie w 7 osobowych domkach z łazienkami,
  • wyżywienie 4xdziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja),
  • opiekę wychowawców oraz instruktorów,
  • opiekę personelu medycznego i ratownika WOPR,
  • bogaty program zajęć zawartych w programie,
  • ubezpieczenie NNW,
  • mundur (góra) i okulary ochronne na czas zajęć militarnych
  • replikę broni z kulkami na czas zajęć militarnych

Cena nie zawiera

  • transportu

Informacje dodatkowe

⚠Obejrzyj wszystkie nasze oferty: - kliknij w zakładkę ORGANIZATOR (pod zdjęciem głównym)

Pliki do pobrania

System rezerwacji dostarczony przez

Mente S.A.

Plac Zwycięstwa 2

90-312 Łódź

NIP 7282875373

kontakt@fajnyczas.pl

+48 798 217 658

Partner płatności
Przelewy24 logo
2023 Mente S.A.