Warsztaty Edukacyjne - Skąd się bierze olej

Lokalizacja:Sapy 57 99-434 Domaniewice, Łódzkie, Polska

Organizator:Zagroda Edukacyjna Sapy Village

Wyślij zapytanie

Termin*
Wybierz
Liczba osób*
Miejsce wyjazdu*
Phone

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularzu kontaktowym (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2135, z późn. zm.)).*

Klikając przycisk poniżej akceptujesz regulamin*

*pola obowiązkowe

Opis oferty

Własny

3 - 20 lat

ogólnorekreacyjny

przygodowe

kulinarne

malowanie

naukowe

Wiek
3 - 20lat
Dostępność
Kwiecień, Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Październik
Opis
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej pachnącej smakami natury „Krainy za Miastem”! 🌿 Nauka staje się przygodą, gdyż odkryjesz z nami świat przyrody, rolnictwa i kultury regionu przez zabawę. 🌾 Nasze gospodarstwo, położone na rubieżach dawnego Księstwa Łowickiego, oferuje bogaty program dla wielu grup wiekowych - od przedszkolaków do seniorów. 🌻 Znajdujemy się zaledwie 43 km od Łodzi, 102 km od Warszawy i tylko 20 km od węzła Stryków, otoczeni pięknym lasem i zwierzyną łowną. 🌳 Warsztaty "Skąd się bierze olej" to prawdziwa uczta dla zmysłów i nauki! 🌱 Przyjedź i poznaj historię tłoczenia oleju. W trakcie spaceru wśród pól naucz się rozpoznawać rośliny, z których go uzyskujemy. Podczas pogadanki dotknij i powąchaj jak pachnie ziarno, z którego jest uzyskiwany. Posmakuj świeżo wytłoczonego daru natury i dowiedz się, w jaki sposób wykorzystać to, co pozostaje po procesie tłoczenia. 🌼 Na koniec czeka beztroski czas relaksu na naszym dużym, bezpiecznym terenie zielonym. 🌞 Przygotowujemy wspólne gry i zabawy, a także z chęcią realizujemy Wasze pomysły na spędzenie wolnego czasu! 🏞️ Odetchnij od zgiełku miasta i ciesz się urokami otaczającej przyrody razem z nami! 😊 Dla chętnych zorganizujemy przejażdżkę drewnianym wozem, który przyjechał do nas prosto znad Morskiego Oka. Możecie skorzystać z wiaty paleniskowej i przygotować pyszne jedzenie na gorącym ruszcie lub za dodatkową opłatą pozostawić nam organizację posiłku a Wy w tym czasie oddacie się błogiemu rozkoszowaniu urokami przebywania na łonie natury. Będzie to idealny piknik na zakończenie wizyty. Odetchnij od zgiełku miasta ciesząc się urokami otaczającej przyrody. Jesteśmy elastyczni i otwarci na wszelkie nowe propozycje współpracy. Wy wymyślacie - My realizujemy. 😁
Plan wydarzenia

1 dzień

W programie: ✨ historia tłoczenia oleju, rośliny z których uzyskujemy olej ✨ jak odróżniać olej rafinowany od tłoczonego na zimno ✨ zastosowanie oleju w leczeniu, kosmetyce, kuchni i przemyśle ✨ degustacja świeżo wytłoczonego oleju 🧼 Podczas warsztatów wykonamy mydełko, świeczkę, lampkę oliwną lub olejek do twarzy! 👍🏻 Każdy z naszych programów edukacyjnych dostosowujemy do wieku uczestników. ⏱️ Spotkanie zaczynamy od powitania oraz przedstawienia reguł obowiązujących na terenie Zagrody. Następnie udajemy się na pogadankę do sali warsztatowej. Po zapoznaniu z teorią przechodzimy do praktyki. 🍃 Idziemy na pole, do lasu lub naszej małej przetwórni. Dotykamy, wąchamy, oglądamy, smakujemy - poznajemy wszystkimi zmysłami wybrany temat. Na koniec wracamy do sali na warsztaty plastyczno-techniczne. Po wszystkim chwila relaksu, czas na wspólne gry i zabawy. 🛍️ Wykonane prace uczestnicy zabierają ze sobą.
Wyżywienie
Nie
Ubezpieczenie
Nie

Lokalizacja

polska

wieś

Dojazd
Własny
Wskazówki dojazdu
📍Sapy 57 99-434 Domaniewice

Atrakcje

Tłoczenie oleju - wytłaczamy, smakujemy

W cenie

Odkryj historię tłoczenia oleju. Podczas spaceru wśród pól poznaj rośliny, z których wytłaczamy olej. Dotknij i powąchaj jak pachnie ziarno przed wytłoczeniem oleju. Posmakuj świeżo zimnotłoczonego oleju. Naucz się rozpoznawać różnice między olejem rafinowanym a tłoczonym na zimno. Dowiedz się o zastosowaniu oleju w leczeniu, kosmetyce, kuchni i przemyśle. Poznaj pojęcie dekantacji i sedymentacji. Zobacz do czego wykorzystuje się pozostałości po procesie wytłaczania oleju.

Zobacz więcej

Tworzymy naturalne kosmetyki

W cenie

Serdecznie zapraszamy do wspólnego stworzenia kolorowego, pachnącego mydełka, świeczki czy też olejku do demakijażu. Podczas zajęć dowiemy się powstało pierwsze mydło. Poznamy pierwszą mydlaną recepturę i wykonamy własny naturalny środek czystości lub wylejemy pachnącą świecę na bazie naturalnego wosku. Wszystko to ozdobimy kolorowymi kwiatami z naszych pól i łąk. W zależności od sezonu suszonymi lub świeżo zebranymi podczas spaceru. Zapoznamy się także z leczniczymi właściwościami olejków eterycznych, kwiatów i ziół.Będzie naturalnie, zdrowo, zapachowo i kolorowo.

Zobacz więcej

Beztroski czas zabawy

W cenie

Po skończonych warsztatach przychodzi czas na beztroski relaks na dużym, ogrodzonym i bezpiecznym teranie zielonym, który przygotowaliśmy specjalnie do gier i zabaw na świeżym powietrzu. Tylko od Was zależy czy będziecie patrzeć w chmury leżąc na trawie czy urządzać olimpiadę sportową. Udostępniamy sprzęt sportowy, samochodziki dla młodszych dzieci, chustę animacyjną, ściankę wspinaczkową.

Zobacz więcej

Wycieczki fakultatywne

Ognisko

od 5 zł/ os.

Zapraszamy na klimatyczne ognisko 🔥 Dopłacając jedyne 5 zł do warsztatów przygotujemy dla Was ognisko pod wiatą paleniskową. Na dużym, bezpiecznym ruszcie upieczecie przywiezione przez Was smakołyki. Jeśli macie ochotę spróbować wyśmienitych kiełbasek z naszej zaprzyjaźnionej, domowej masarni, cena wynosi 15 zł. Różnica nie jest duża, a smak gwarantowany !

Zobacz więcej

Cennik

Cena orientacyjna
od 40 zł
Koszt warsztatów to 40 zł od dziecka. Jeśli chcecie abyśmy przygotowali ognisko pod wiatą paleniskową i przywozicie własny prowiant jest to dodatkowe 5 zł od dziecka. Jeśli macie ochotę na spróbowanie kiełbaski z naszej zaprzyjaźnionej, domowej masarni to cena wraz z warsztatami wyniosi 55 zł. Różnica jest niewielka a gwarantujemy, że będzie smacznie.

Cena zawiera

  • Realizację programu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia
  • Transportu
  • Ubezpieczenia

Informacje dodatkowe

🌾Posiadamy własne uprawy zbóż, konopi siewnej, tradycyjny sad oraz pasiekę z pysznymi miodami. Zbieramy i suszymy zioła, z których komponujemy pachnące herbatki. Sadzimy warzywa, kisimy ogórki, kapustę, robimy konfitury i inne przetwory na zimę. Sztuka serowarstwa nie jest nam obca a pieczenie chleba to sama przyjemność. 🥖Przeszliśmy przez wszystkie etapy przetwórstwa żywności, aby móc teraz dzielić się zdobytą przez lata wiedzą. Pragniemy opowiadać o poprawianiu jakości swojego zdrowia naturalnymi metodami i prostych sposobach "tworzenia jedzenia". Chcemy pokazywać piękno przyrody i dziedzictwo kulturowe. Zależy nam, aby przyjeżdżający goście mogli aktywnie i kreatywnie spędzić czas a także spróbować smaków natury.

System rezerwacji dostarczony przez

Mente S.A.

Plac Zwycięstwa 2

90-312 Łódź

NIP 7282875373

kontakt@fajnyczas.pl

+48 798 217 658

Partner płatności
Przelewy24 logo
2023 Mente S.A.