3 - dniowa wycieczka szkolna Karkonoskie tajemnice

LokalizacjaKarpacz, Dolnośląskie, Polska

OrganizatorAtena Fabryka Przygód

Wyślij zapytanie

Termin*
Wybierz
Liczba osób*
Miejsce wyjazdu*
Phone

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularzu kontaktowym (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2135, z późn. zm.)).*

Klikając przycisk poniżej akceptujesz regulamin*

*pola obowiązkowe

Opis oferty

3-dniowa

Autokar

10 - 19 lat

Wyżywienie

Ubezpieczenie

wędrowne

przygodowe

ogólnorekreacyjny

naukowe

magia-fantasy

Wiek
10 - 19lat
Dostępność
cały rok
Opis
Jedna z ciekawszych wypraw pod względem odwiedzanych atrakcji oraz tajemniczych historii z nimi związanych. Łączy ze sobą ciekawe trasy podziemne, tajemnicze historie Ducha Gór, piękno Karkonoskiego Parku Narodowego jak i egzotykę ogrodów japońskich czy wioski lapońskiej. Wszystko to w 3 dni.
Plan wydarzenia

1 dzień

wyjazd we wczesnych godzinach porannych; przyjazd do Kowar, pobyt w Sztolni Kopalni Uranu Liczyrzepy; Kowary Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska; przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg;

2 dzień

śniadanie, przejazd Karpacza; świątynia Wang; Muzeum Ducha Gór – Karkonoskie Tajemnice; wjazd kolejką krzesełkową na Kopę; przejście szlakiem na Śnieżkę; przyjazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg;

3 dzień

śniadanie, wykwaterowanie; Przyjazd do Borowic; Ogród Japoński Siruwia lub Lapońska Wioska Kalevala; wodospad Kamieńczyk; powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych;
Wyżywienie
Tak

Dostępne diety:

Bez glutenu
Bez kurzych jaj
Bez laktozy
Bez orzechów
Dieta Wegetariańska
Ubezpieczenie
Tak
W pakiecie jest NNW i KL

Lokalizacja

polska

góry

las

miasto

rzeka

Dojazd
Zorganizowany
Wskazówki dojazdu
Powyżej 20 km od Katowic - cena transportu ustalana z Organizatorem. Realizujemy wydarzenia tylko z naszym transportem z województwa śląskiego.

Wycieczki fakultatywne

Kopalnia Uranu Liczyrzepy w Kowarach

od 32 zł/ os.

To największa kopalnia uranu na terenie Kowar oraz druga co do wielkości wydobycia kopalnia na terenie Polski. Podziemna trasa liczy ok 1600 metrów. Zwiedzając Kopalnię Podgórze poznajecie historię górnictwa na terenie Dolnego Śląska począwszy od XIII w., dodatkową atrakcją dla zwiedzających jest otrzymanie na czas zwiedzania lamp górniczych, ponieważ sama trasa nie jest oświetlona.

Zobacz więcej

Park Miniatur Dolnego Ślaska

od 31 zł/ os.

Park Miniatur zabytków Dolnego Śląska to poznanie obiektów zabytkowych, pałaców, kościołów, zamków i oczywiście najwyższych szczytów karkonoskich odwzorowanych dokładnie w skali l:25. Zwiedzanie odbywa się z animatorem, który opowiada historie danych miejsc oraz ciekawe legendy z nimi związane.

Zobacz więcej

Karkonoski Park Narodowy

od 5 zł/ os.

Karkonoski park leży w najwyższym i największym paśmie Sudetów. Ma bogatą ofertę ścieżek edukacyjnych oraz świetnie przygotowany dla młodego turysty Ośrodek Edukacyjny.

Zobacz więcej

Japoński Ogród Siruwia Mała Japonia

od 10 zł/ os.

Zachwycający bogactwem roślin i harmonijną kompozycją, najwyżej położony ogród japoński w Polsce. Miejsce magiczne pod każdym względem. Chlubą ogrodu jest imponująca kolekcja różaneczników. Całość Ogrodu to doskonałe w swojej prostocie połączenie krajobrazu i roślinności Karkonoszy z orientalnymi roślinami i motywami Wschodu – w zgodzie z zasadami feng shui.

Zobacz więcej

Muzeum Ducha Gór Karkonoskie Tajemice

od 32 zł/ os.

Karkonoskie Tajemnice, zwycięzca w konkursie National Geographic „7 Nowych Cudów Polski”, to podziemna, multimedialna ekspozycja przedstawiająca legendarny i historyczny świat Karkonoszy oraz ich władcy Ducha Gór. Rewelacyjna gra świateł i dźwięku, unikatowa grafika oraz interaktywne ekspozycje tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Odnosimy wrażenie uczestnictwa w tej historii.

Zobacz więcej

Kościół Ewangelicko - Augsburski Wang w Karpaczu

od 9 zł/ os.

kościół parafialny w Karpaczu w Karkonoszach został przeniesiony w 1842 z miejscowości Vang w Norwegii i stąd jego zwyczajowa nazwa Vang. Kościół zbudowany z sosnowych bali na przełomie XII i XIII wieku. Uważany jest za najstarszy drewniany kościół w Polsce.

Zobacz więcej

Wodospad Kamieńczyk

od 7 zł/ os.

To najwyższy wodospad leżący na wysokości 846 m.n.p.m. po polskiej stronie Karkonoszy. Składa się z 3 kaskad o łącznej wysokości 27 m. spadając do malowniczego Wąwozu Kamieńczyka. Skalne, pionowe skały robią niesamowite wrażenie. Pod środkową kaskadą wodospadu znajduje się niewielka, po części sztucznie wykuta przez Walończyków jaskinia „Złota Jama”. Wodospad można podziwiać tak z góry, jak i z dołu.

Zobacz więcej

Kolej Linowa na Kopę pod Śnieżką

od 60 zł/ os.

Wyciąg krzesełkowy na Kopę dowiezie nas prawie pod sam szczyt Śnieżki.

Zobacz więcej

Rozwiń

Cennik

Cena orientacyjna
od 540 zł
PODANE KWOTY SĄ ORIENTACYJNE I MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE RÓŻNIĆ: od 20 do 28 uczestników – 640 zł. od 29 do 40 uczestników – 590 zł. od 41 do 54 uczestników – 540 zł. opiekunowie, 1 na 15 uczniów, jadą gratis.

Cena zawiera

 • przejazd autokarem;
 • wszystkie opłaty drogowe i parkingowe;
 • 2 noclegi; 2 obiadokolacje, 2 śniadania;
 • rezerwację biletów wstępu do wybranych atrakcji;
 • opiekę pilota i przewodnika;
 • opiekunowie jadą gratis (1 opiekun na 15 uczniów);
 • podatek VAT;
 • obowiązkowe opłaty na TFG i TFU;
 • ubezpieczenie NNW oraz pokrycie kosztów leczenia;
 • zestaw „tour quide” na czas trwania wycieczki;

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do wybranych atrakcji w ramach programu wycieczki;
 • prowiantu na drogę powrotną;
System rezerwacji dostarczony przez

Mente S.A.

Plac Zwycięstwa 2

90-312 Łódź

NIP 7282875373

kontakt@fajnyczas.pl

+48 798 217 658

Partner płatności
Przelewy24 logo
2023 Mente S.A.