• Blog
  • Co robić na nastolatkami?

Co robić na nastolatkami?

Julia Pisarska
2024-04-01
W dzisiejszym szybkim świecie, gdzie cyfrowe technologie dominują w życiu codziennym, wspólne spędzanie czasu i poszukiwanie realnych atrakcji dla młodzieży staje się kluczowe dla budowania rodzinnych więzi oraz wspierania zdrowego rozwoju psychologicznego i fizycznego nastolatków. Jako mama dwójki nastolatków w wieku 14 i 15 lat wiem jak trudne jest zaplanowanie czasu, który będzie atrakcyjny dla młodzieży 😉  Konkurujemy ze znajomymi, a także coraz bardziej ekranem (mediami społecznościowymi, grami, filmami)

Jak spędzać atrakcyjny czas z młodzieżą? 


Poniżej lista pomysłów, które możecie wspólnie przejrzeć i przy odrobinie szczęścia znajdziecie to co zainteresuje całą rodzinę. Wspólne spędzanie czasu jest kluczowe, a budowanie rodzinnych wspomnień z pewnością zaprocentuje w waszej relacji. 

Czy wy też już czasem z przerażeniem patrzycie jak blisko do ich dorosłości? 
Dlatego bawcie wspólnie wspaniale 😊 

Chętnie dowiem się jakie pomysły macie i dodam je do tej listy. 

Parki Wodne i Aquaparki
W Polsce znajdziesz wiele parków wodnych oferujących zjeżdżalnie, baseny z falami a do tego fast foodo’we przekąski 😊 (od czasu do czasu można)
Może wspólny weekend w hotelu z Aquaparkiem, mamy kilka w Polsce, zobacz tutaj: https://www.fajnyczas.pl/blog/ile-kosztuje-pobyt-rodzinny-w-hotelu-z-aquaparkiem

Tyrolki i Parki Linowe: Dla miłośników adrenaliny, tyrolki i parki linowe zapewniają emocjonujące doświadczenie wspinaczki i przelotu między drzewami na różnych wysokościach.

Skateparki: Skateparki są świetnym miejscem dla młodzieży interesującej się jazdą na deskorolce, rolkach czy BMX. Wiele miast ma własne, dobrze wyposażone skateparki.
W sezonie może sprawdzić te bezpłatne dostępne w parkach. A może razem podejmiecie to wyzwanie? Pamiętaj o ochraniaczach i kasku. 

Centra Rozrywki i Gry Miejskie: Escape roomy, laser tag czy gry miejskie to świetna zabawa dla grupy przyjaciół. Rozwijają umiejętności pracy zespołowej i logicznego myślenia.

Wave Parki i Surfowanie: Nawet z dala od morza można poczuć smak surfingu. Wave parki oferują sztuczne fale, na których można ćwiczyć swoje umiejętności.

Parki Trampolin: Parki trampolin to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu, poprawę kondycji i po prostu świetną zabawę. Pamiętaj o dobrej rozgrzewce. 

Karting: Wyścigi gokartowe to ekscytująca atrakcja dla miłośników szybkiej jazdy. Wiele miejsc oferuje możliwość rywalizacji na specjalnie przygotowanych torach. Zarezerwujcie tor razem i pościągajcie się, młodzież da sobie radę z przegraną… (haha, jasne! )

Gry plaszowe: To świetny i budżetowy pomysł na wspólny czas (gry coraz częściej możecie wypożyczyć w bibliotekach).  Mnóstwo poziomów trudności a także różne rodzaje interakcji. 
My często gramy w karty ( Remika) i krótką grę SEN czy Wirus. Na naszej półce jest też Cywilizacja, Osadnicy czy Takenoko. Sprawdźcie te tytuły 😊 

Paintball i ASG: Paintball i ASG (Air Soft Gun) to doskonałe aktywności dla grup, które lubią strategie, taktykę i trochę adrenaliny.

Parki Przygody i Tematyczne: Parki przygody i tematyczne oferują różnorodne atrakcje, od kolejek górskich po edukacyjne ścieżki przyrodnicze. 

Ile kosztuje wyjazd do parku rozrywki, zobacz: https://www.fajnyczas.pl/blog/parki-rozrywki-w-polsce

Festiwal Muzyki i Sztuki: Festiwale muzyczne i sztuki to świetna okazja, aby zobaczyć na żywo ulubionych artystów, odkryć nową muzykę i doświadczyć kultury.

Wycieczki Górskie i Trekking: Polskie góry, od Tatr po Bieszczady, oferują szlaki o różnym stopniu trudności, idealne dla młodzieży lubiącej wyzwania i piękne widoki. W zależności od waszej lokalizacji to może być świetny plan na weekend. Słyszeliście o Koronie Gór Polskich? Zobacz jak otrzymać książeczkę i zdobyć wszystkie szczyty. 

Może w Bieszczady? 😊 zobacz gdzie warto pojechać z dziećmi w Bieszczady. 

Jazda Konna: Stajnie i ośrodki jeździeckie oferują lekcje jazdy konnej oraz wycieczki konne, które są świetną przygodą dla miłośników zwierząt.

Loty Paralotnią lub Balonem: Dla szukających niezapomnianych widoków i doznań, loty paralotnią czy balonem na gorące powietrze to wyjątkowe doświadczenie.

Nurkowanie i Snurkowanie: Polska ma wiele miejsc, gdzie można spróbować nurkowania lub snurkowania, zarówno w naturalnych, jak i sztucznych zbiornikach wodnych. Mamy też naprawdę głęboki basen w Polsce. Może wspólny kurs? A nabyte umiejętności wykorzystacie podczas wakacyjnego wyjazdu?

Warsztaty Kreatywne i Artystyczne: Warsztaty z malowania, rzeźbienia, fotografii czy tworzenia filmów to świetny sposób na rozwijanie kreatywności i zdobycie nowych umiejętności.

Ogrody Zoologiczne i Akwaria: Wizyta w ogrodzie zoologicznym czy akwarium to nie tylko doskonała zabawa, ale także okazja do nauki o różnorodności świata zwierząt.

Muzea i Centra Nauki: Interaktywne wystawy w muzeach i centrach nauki oferują fascynującą wiedzę przedstawioną w przystępny sposób, zachęcając do eksploracji i nauki.

Quady i Offroad: Jazda quadami lub samochodami terenowymi to ekscytująca przygoda dla miłośników motoryzacji i adrenaliny.

Spływy Kajakowe: Polska obfituje w malownicze rzeki idealne do spływów kajakowych, oferujące piękne krajobrazy i przygodę na wodzie.

Warsztaty Kulinarnie i Degustacje: Warsztaty kulinarne to okazja do nauki gotowania, poznawania nowych smaków i zabawy przy przygotowywaniu różnorodnych potraw.

Narty i Snowboard cały rok? To możliwe, zobacz, gdzie w Polsce można jeździć na nartach nawet latem.Całoroczne stoki narciarskie.
 

Pamiętajcie, że najbardziej liczą się chęci. Powyższa lista to tylko garść inspiracji, obserwujcie waszą dorastającą młodzież i odkryjcie wspólna pasję zanim będą mieć coraz mniej czasu dla was. 

 

Zobacz też: Co robić z nastolatkami w wakacje? 

Udanej zabawy. 

System rezerwacji dostarczony przez

Mente S.A.

Plac Zwycięstwa 2

90-312 Łódź

NIP 7282875373

kontakt@fajnyczas.pl

+48 798 217 658

Partner płatności
Przelewy24 logo
2023 Mente S.A.