Budapeszt

LokalizacjaBudapeszt, Węgry

OrganizatorFundacja Na Szlaku

Wyślij zapytanie

Termin*
Wybierz
Liczba osób*
Miejsce wyjazdu*
Phone

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularzu kontaktowym (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2135, z późn. zm.)).*

Klikając przycisk poniżej akceptujesz regulamin*

*pola obowiązkowe

Opis oferty

3-dniowa

Pociąg

7 - 17 lat

Wyżywienie

Ubezpieczenie

Ogólnorekreacyjny

Przygodowe

Wędrowne

Wiek
7 - 17lat
Dostępność
cały rok
Opis
W trakcie trzydniowej wycieczki udamy się na zwiedzanie z przewodnikiem Budapesztu. Zobaczymy m.in.: – w Budapeszcie: budynek Parlamentu, Bazylikę św. Stefana, Wyspę Małgorzaty, Wzgórze Gellérta, Bramę Wiedeńską, Wzgórze Zamkowe, Kościół Macieja, Baszty Rybackie. Przejedziemy się metrem, którego stacje zostały wpisane na listę UNESCO
Plan wydarzenia

1 dzień

Na początek spaceru zobaczymy Plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia z otaczającymi go gmachami Pałacu Sztuki oraz Muzeum Sztuk Pięknych. Następnie udamy się w kierunku parku miejskiego, by dotrzeć na tzw. Wyspę Széchenyiego, gdzie zobaczymy fasadę i dziedziniec wyjątkowego zamku Vajdahunyad, słynącego z pomieszania różnych stylów architektonicznych. W parku odwiedzimy też okolice basenów termalnych Szechenyi Gyogyfurdo, uważanych przez wielu za najładniejszy kompleks basenowy w Europie.

2 dzień

Zażyjemy kąpieli w łaźniach termalnych Św. Łukasza. Dalej okazała Aleja Andrassy doprowadzi nas do pocztówkowego, wybudowanego w I połowie XIX w. Mostu Łańcuchowego. Po drodze nie pominiemy reprezentacyjnego budynku Opery Węgierskiej i okazałej Bazyliki św.Stefana z placem, któremu patronuje ten sam święty. Czeka na nas jedna z największych atrakcji Budapesztu, czyli możliwość wejścia do wnętrz monumentalnego budynku Parlamentu. Jest on symbolem miasta i jedną z największych budowli tego typu na świecie. Dzięki swojej wyjątkowej architekturze, parlament zachwyca również z zewnątrz, ale dopiero możliwość odwiedzenia wnętrz daje pełny obraz nadzwyczajności tego budynku. Odpoczynek nad Dunajem. W czasie spaceru z przewodnikiem zobaczymy też skarby budańskiej strony miasta. Zaczniemy od ponad 230 metrowego Wzgórza Gellerta, z Cytadelą i Pomnikiem Wolności. Ze wzgórza rozpościera się wyjątkowy widok na miasto i poprzecinany mostami Dunaj. Następnie odwiedzimy, wpisane na Listę UNESCO, Wzgórze Zamkowe. Przespacerujemy się po dziedzińcu Zamku Królewskiego, oraz w okolicach bajkowej Baszty Rybackiej, pełnej wież i tarasów. Zobaczymy też koronacyjny Kościół Macieja, którego początki datuje się na XIII w.

3 dzień

Po intensywnym zwiedzaniu czas na zakupy przy wielkiej hali targowej Vásárcsarnok, gdzie kupić można specjalności kuchni węgierskiej. Zapraszamy na chwilę wytchnienia na malowniczą o każdej porze roku Wyspę Małgorzaty. Jest ona jednym z ulubionych miejsc mieszkańców Budapesztu, przychodzą tu na pikniki, pobiegać lub pojeździć na rolkach. My odkryjemy sekrety tej wyspy w czasie około godzinnej przejażdżki panoramiczną kolejką, która odwiedza najciekawsze jej zakątki, i pozwala cieszyć się jej piękną przyrodą w trakcie całej trasy. Będziemy też jeździć budapesztańskim metrem, które znajduje się na liście Unesco.
Wyżywienie
Tak
śniadania i obiadokolacje
Ubezpieczenie
Tak
Ubezpieczenie NNW

Lokalizacja

zagranica

Miasto

Rzeka

Nocleg

Hostele w Budapeszcie

Budapeszt, Budapest, Węgry

w hostelu w centrum Budapesztu. Rezerwując miejsca noclegowe zawsze mamy na uwadze to, by były one w możliwie najwyższym standardzie i w najlepszej cenie, akceptowalnej przez grupę, w pokojach 2-, 3- i maksymalnie 4-osobowych z łazienkami. Dostępność najlepszych miejsc noclegowych zależy m.in. od daty potwierdzenia realizacji wycieczki, budżetu grupy lub wpłaty zaliczki.

Zobacz więcej
Dojazd
Zorganizowany

Cennik

Cena orientacyjna
od 400 zł

Cena zawiera

  • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.
  • Nocleg
  • Przewodnik
  • Pilot
  • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera

  • Transportu
  • Cen biletów wstępu
System rezerwacji dostarczony przez

Mente S.A.

Plac Zwycięstwa 2

90-312 Łódź

NIP 7282875373

kontakt@fajnyczas.pl

+48 798 217 658

Partner płatności
Przelewy24 logo
2023 Mente S.A.